КП "Волинське обласне територіальне медичне об'єднання захисту материнства і дитинства" Волинської обласної ради
КП "Волинське обласне територіальне медичне об'єднання захисту материнства і дитинства" Волинської обласної ради

Коротка інформація про ВОДТМО

Віртуальний 3D тур по лікарні

Волинське обласне дитяче територіальне медичне об’єднання є лікувально-діагностичним та організаційно-методичним центром з надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню Волинської області.

Об’єднання включає в себе обласну дитячу клінічну лікарню на 350 ліжок з неонатологічним центром, введену в дію в 1987 році, обласну дитячу консультативну поліклініку на 300 відвідувань в зміну та санаторій для дітей з батьками “Дачний” на 100 ліжок з центром по реабілітації дітей з ураженням нервової системи та дітей-інвалідів.

В об’єднанні працює 953 співробітники, в тому числі 146 лікарів, 444 середніх медичних працівники.

Колектив об’єднання щорічно забезпечує стаціонарним лікуванням по 25 профілях понад 15 тис. хворих, понад 65 тис. дітей отримують спеціалізовану консультативну допомогу в обласній дитячій консультативній поліклініці. В лікарні функціонує 26 лікувально-діагностичних відділень і служб, успішно працюють школи для хворих цукровим діабетом і бронхіальною астмою та школа молодих мам.

В катамнестичному і медико-генетичному кабінетах проводиться консультування пацієнтів та сімей з питань прогнозу спадковості, пренатальна діагностика вроджених вад розвитку і хромосомних захворювань, масове обстеження новонароджених на фенілкетонурію та іншу спадкову патологію (окрім Волинської області цей скринінг здійснюється ще й для Рівненскої, Житомирської, Тернопільської та Вінницької областей), диспансеризацію і лікування хворих із спадковими захворюваннями. Функціонує система реєстрації вроджених вад розвитку в пологових будинках області. Заклад працює над впровадженням програми генетичного моніторингу вроджених вад розвитку. Лабораторна служба забезпечена обладнанням згідно вимог: сучасні біохімічний, імунологічний, бактеріологічний аналізатори, проточний цитометр, апаратура для ПЛР діагностики.

Обладнання неонатологічного центру сучасним устаткуванням для транспортування та виходжування новонароджених, застосування передових наукових технологій, професіоналізм працівників дозволили суттєво вплинути на зниження показника малюкової смертності, зменшення летальності в ранньому дитячому віці та збільшення кількості виходжених глибоконедоношених дітей.

Волинська обласна дитяча клінічна лікарня є центром з надання спеціалізованої хірургічної допомоги дітям області. Тут вирішуються питання своєчасної діагностики вроджених вад розвитку у новонароджених та їх хірургічної корекції. Збільшується кількість оперативних втручань на сечовидільних шляхах, органах слуху, зору, черевної порожнини. Запроваджуються мало травматичні мікроскопічні та лапароскопічні хірургічні втручання.

У центрі медико-соціальної реабілітації на базі санаторію “Дачний” щорічно проходять реабілітаційне лікування близько 1500 хворих. Враховуючи специфіку надання медичної допомоги дітям з органічним ураження ЦНС, в реабілітаційний процес, крім медичних фахівців, залучені психологи, логопеди, педагоги-дефектологи, реабілітологи; впроваджуються в практику найсучасніші методи відновної терапії.

Працівники об’єднання приймають участь у виконанні міжнародних програм:

  • З 1999 по 2002 рр. проводився скринінг раку щитовидної залози у дітей з радіаційно забруднених районів (згідно міжнародної угоди “Про співробітництво між урядами України і США в галузі дослідження раку та інших захворювань щитовидної залози в Україні після аварії на ЧАЕС”).
  • В 2000 році розпочато і здійснюється зараз моніторинг вроджених вад у дітей, створення реєстру новонароджених, функціонує інформаційно-ресурсний ОМНІ-центр (у співпраці з МБФ “ОМНІ-Мережа для дітей”).
  • В рамках Українсько-Швейцарської програми “Покращення перинатальних послуг в Україні” в закладі опрацьований Пакет основних медичних технологій.

Наявність в центрі найсучаснішого обладнання, доступ в Інтернет дозволяють здійснювати дистанційне навчання та приймати участь в телемедичних консультаціях.

З 1992 року на базі обласної дитячої клінічної лікарні працює кафедра педіатрії Волинської філії факультету післядипломної освіти Львівського державного медичного університету ім. Д. Галицького.

З 15 квітня 1999 року на базі Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання почав роботу обласний центр дитячої ендокринології.

У 2000 році завершено обладнання централізованого відділення клінічної мікробіології. Широкий спектр досліджень проводиться у лабораторії медичної генетики, імунології, ендокринології та генетичної біохімії.

У 2005 році в установі відкрито відділення лапароскопічних методів діагностики та лікування і центр мікрохірургії ока, оснащений сучасним обладнанням і апаратурою.

У 2008 році Волинська обласна дитяча клінічна лікарня отримала звання “Лікарня доброзичилива до дитини”, у 2016 році, звання успішно підтверджено.

З листопада 2009 року в лікарні функціонує обласний дитячий онкогематологічний центр з сучасним лабораторним підрозділом.

Серед найактуальніших питань покращення якості медичної допомоги дітям області є впровадження новітніх досягнень медичної науки в практику, енергозберігаючі технології та подальше зміцнення матеріально-технічної бази структурних підрозділів та постійне навчання персоналу.

Увага!
Запис на прийом в обласну дитячу консультативну поліклініку можливий за телефонами (0332) 25-40-90 (поліклініка) і 25-62-51 (реєстратура).

Гаряча лінія обласного управління охорони здоров'я:
72-48-36

Гаряча лінія МОЗ України:
0-800-801-333

Реформа охорони здоров'я
(дайджест змін)
Наша адреса
43024 Україна, м. Луцьк,
пр. Відродження, 30

Тел.: (38)-0332-256171
Тел/факс: (38)-0332-712851
E-mail: vodtmo2@gmail.com
Інтерактивна супутникова карта місця розташування ВОДТМО
Інтерактивна супутникова карта місця розташування ВОДТМО

Віртуальний 3D тур