Волинське обласне дитяче територіальне медичне об'єднання
  

Будівництво Волинського обласного перинатального центру

Демографічна ситуація на Волині продовжує залишатися складною: захворюваність дітей не має тенденції до зменшення, залишається високою дитяча інвалідність. При цьому слід зазначити, що показники народжуваності у Волинській області протягом останніх 10 років є традиційно вищими від середніх по Україні (коефіцієнт народжуваності по Україні у 2011 році – 10,5; по Волині за 2012 рік – 13,46).

У останні роки область досягла певних успіхів у виходжуванні новонароджених. Про це свідчать значення показників малюкової смертності, які протягом останніх років залишаються нижчими від середніх по Україні. Проте, подальше поліпшення якості спеціалізованої допомоги новонародженим дітям можливе лише за умови своєчасного виявлення жінок з ускладненнями вагітності, призначення лікування, вибору відповідної тактики ведення вагітності та пологів, забезпечення всім необхідним для життєдіяльності матері, плоду і новонародженого у відповідності з сучасними досягненнями світової медичної науки і практики.

Макет майбутнього перинатального центру

Оскільки вищевказані принципи організації перинатальної допомоги найефективніше вирішуються в умовах перинатального центру, у 2000 році керівництвом області було прийнято рішення про створення такого центру на базі Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання, де вже функціонує неонатальний центр для виходжування недоношених та хворих новонароджених.

До складу цього перинатального центру згідно проекту мали входити крім неонатального центру, обласного центру планування сім’ї і репродукції людини також обласна жіноча консультація із спеціалізованим діагностичним відділенням та акушерський стаціонар на 100 ліжок для найбільш важких випадків перинатальної патології. Будівництво Волинського перинатального центру розпочалося у червні 2001 року; загальна вартість на початок будівництва становила 25 млн. гривень.

Початок будівництва обласного перинатального центру

 

Будівельні роботи проводяться на території Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання. Унікальність проекту заключається в можливості використання існуючих комунікацій, служб та підрозділів, що значно здешевлює вартість об’єкта. Зважаючи на обмеженість фінансування, протягом 2000-2006 років для реалізації проекту були залучені позабюджетні кошти в сумі 1 000 397 гривень, які використані на виконання нульового циклу робіт.

У зв’язку з вищезазначеним, на виконання державних програм по охороні материнства та дитинства, Управління охорони здоров’я та адміністрація Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання проводили роботу в можливих напрямках організації перинатальних послуг на базі закладу. З 2002 року тут розпочав свою роботу обласний центр планування сім’ї та репродукції людини, удосконалювалась діагностична база. Були створені та оснащені сучасним обладнанням централізоване відділення клінічної мікробіології та лабораторія медичної генетики, імунології, ендокринології та генетичної біохімії, де проводяться найсучасніші дослідження, включаючи проблеми репродуктивного здоров’я, функціонує відділення малоінвазивних методів діагностики та лікування. Завдяки діяльності Українсько-Швейцарської програми “Перинатологія” значно покращилось оснащення неонатального центру новим обладнанням для транспортування і виходжування недоношених та хворих новонароджених.

У 2011 році прийнято рішення про продовження будівництва центру, завершення якого планується у 2013 році.

Значення будівництва Волинського обласного перинатального центру, який визнаний МОЗ України та міжнародною спільнотою прикладом пілотного проекту для розповсюдження на території України, важко переоцінити. Наявність сучасного спеціалізованого підрозділу в системі охорони здоров’я області суттєво вплине на поліпшення показників репродуктивного здоров’я. Це дозволить надавати перинатальні послуги (вирішення питання планування сім’ї, прогнозування вагітності, забезпечення пологів високого ризику, своєчасного виявлення та корекції вроджених вад розвитку) на рівні європейських стандартів.

Всіх, кому не байдуже здорове майбутнє нашого краю, просимо долучатися до справи будівництва сучасного перинатального центру та перераховувати кошти:

Філія Волинського головного регіонального управління КБ “Приватбанк”
43020, м. Луцьк, проспект Відродження, 1
Волинська фундація “Захист життя дитини”
р/р 26004233038010, МФО 303440 (для перинатального центру)
Ідентифікаційний код 25744374
Увага!
Запис на прийом в обласну консультативну поліклініку можливий за телефонами (0332) 25-40-90 (поліклініка) і 25-62-51 (реєстратура), в обласний центр планування сім'ї і репродукції людини за телефоном 25-41-08.

Гаряча лінія обласного управління охорони здоров'я:
72-48-36

Гаряча лінія МОЗ України:
0-800-801-333

Реформа охорони здоров'я
(дайджест змін)
Наша адреса
43024 Україна, м. Луцьк,
пр. Відродження, 30

Тел.: (38)-0332-256171
Тел/факс: (38)-0332-712851
E-mail: vodtmo2@gmail.com
Інтерактивна супутникова карта місця розташування ВОДТМО
Інтерактивна супутникова карта місця розташування ВОДТМО

Віртуальний 3D тур