Волинське обласне дитяче територіальне медичне об'єднання
  

Обласний центр планування сім’ї та репродукції людини

 

Телефон центру: (0332) 25-41-08

1 січня 2002 року на базі Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання створений Обласний центр планування сім’ї і репродукції людини. Центр працює як консультативне відділення ВОДТМО.

В центрі планування сім’ї функціонує кабінет акушер-гінеколога (тел. 25-41-08). Метою діяльності кабінету є надання спеціалізованої допомоги населенню Волинської області, в тому числі лікувально-діагностичної, консультативної і профілактичної, а також впровадження нових методів профілактики, діагностики, лікування та реабілітації акушерсько-гінекологічних хворих, формування у населення навичок здорового способу життя, проведення аналізу захворювань, введення заходів щодо зниження захворювань на акушерсько-гінекологічну патологію. Напрямками роботи кабінету є:

 • контрацепція і медичні аспекти планування сім’ї в різні періоди життя жінки;
 • жіноче непліддя;
 • невиношування вагітності;
 • гінекологічна ендокринологія;
 • патологія шийки матки.

На прийомі у акушер-гінеколога

В кабінеті пренатальної ультразвукової діагностики центру планування сім’ї та репродукції людини проводяться такі діагностичні обстеження:

 • обстеження вагітних на всіх термінах вагітності, в тому числі, з використанням допплерографії судин пуповини, артерій головного мозку плоду, серця плоду та судин матки;
 • трансабдомінальні дослідження сечостатевої системи у жінок та чоловіків;
 • трансвагінальні дослідження жіночих статевих органів;
 • трансабдомінальні ультразвукові дослідження органів гепатобіліарної системи.

Ультразвукове обстеження вагітної жінки

В складі обласного центру планування сім’ї функціонує кабінет уролога-андролога (тел. 25-61-61), де надається спеціалізована допомога чоловікам із запальними захворюваннями сечостатевої сфери, проблемами чоловічого безпліддя, хронічними простатитами, еректильними дисфункціями, а також дітям з вродженими аномаліями і відхиленнями в розвитку статевої сфери.

Чоловічий фактор в безплідному шлюбі складає від 40 до 50%. Щодо причин чоловічого непліддя, то вони досить численні і різноманітні. В структурі чоловічого непліддя 70-80% припадає на екскреторно-токсичне, яке обумовлене інфекціями, що передаються статевим шляхом.

Завдяки існуванню у ВОДТМО відділень клінічної мікробіології та медичної генетики, імунології і генетичної біохімії, обладнаних найсучаснішою апаратурою, ми маємо змогу проводити ряд лабораторно-діагностичних досліджень, а саме:

 • цитологія секрету простати і сім’яних міхурців;
 • спермограма;
 • дослідження інфекцій, що передаються статевим шляхом методом прямої імунофлюоресценції (ПІФ): хламідій, мікоплазми, уреаплазми, вірусу простого герпеса, трихомонади, цитомегаловірусу;
 • бактеріологічний аналіз сперми з визначенням чутливості до антибіотиків;
 • бактеріологічний аналіз сперми і секрету простати на туберкульоз;
 • імуноферментний аналіз крові (ІФА) на хламідії, мікоплазму, уреаплазму, цитомегаловірус, трихомонаду, вірус простого герпеса, токсоплазмоз, кандідоз, туберкульоз;
 • визначення антиспермальних антитіл за допомогою MARC-тесту;
 • гормональний скринінг (визначення гормонів репродукції – фолікостимулюючого гормону (ФСГ), лютеінізуючого гормону (ЛГ), пролактину, тестостерону, ест радіолу, простатоспецифічного антигену (PSA);
 • визначення статевого хроматину і каріотипу проводиться в усіх випадках секреторного безпліддя.

Прийом веде лікар-андролог Кудрик М.М.

Подружнім парам, особливо тим, що прожили в шлюбі протягом року і які бажають, але не можуть мати дітей, радимо звертатися в наш центр для вияснення причин Вашої проблеми. Запрошуємо на обстеження і лікування чоловіків із захворюваннями урогенітальної сфери, а також дітей з патологією дітородних органів або порушеннями статевого дозрівання.

В кабінеті уролога-андролога використовуються сучасні методи діагностики захворювань чоловічої статевої сфери та новітні методи лікування.

Медико-генетична служба області представлена кабінетом медико-генетичного консультування у складі Обласного центру планування сім’ї та репродукції людини і лабораторією медичної генетики, імунології та клінічної біохімії на базі ВОДТМО.

Виконання Указу Президента України від 4.02.1999 р. № 118/99 “Про цільову комплексну програму генетичного моніторингу в Україні на 1999-2003 рр.” у Волинській області здійснювалося з 1999 року в рамках реалізації Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку (директор – професор Володимир Вертелецький, завідуючий кафедрою медичної генетики Університету Південної Алабами, США) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку, а після завершення програми здійснюється за сприяння Міжнародного благодійного фонду “ОМНІ-Мережа для дітей” (голова Наглядової ради – проф. В. Вертелецький). Завдяки міжнародному співробітництву в області створений інформаційно-ресурсний ОМНІ-Центр, створений обласний реєстр новонароджених дітей, що дає змогу оперативно реагувати на зміну ситуації в області для внесення корективів в характер первинної та вторинної профілактики захворювань.

Психологічна служба Обласного центру планування сім’ї та репродукції людини направлена на подолання кризових тенденцій у відтворенні населення і покликана сформувати у молоді потребу мати повноцінну сім’ю, бажаних та здорових дітей, а також змінити ставлення кожної людини до проблем планування сім’ї.

Основною метою психологічної служби є консультативна, діагностично-корекційна і просвітницька робота, спрямована на надання психологічної допомоги різним категоріям сімей, окремим членам сім’ї, молоді, молодому подружжю з питань планування сім’ї, взаємин з партнером, дітьми, родичами.

Консультативна робота, в основному, проводиться в наступних напрямках:

 • консультування подружніх пар та окремих членів сім’ї з питань підвищення культури сімейних стосунків, психологічної підтримки безплідних сімей, психологічного супроводу неповнолітніх вагітних майбутніх мам, корекції сімейно-сексуальних взаємин;
 • індивідуальне консультування розлучених осіб, яке спрямоване на недопущення розчарувань та невпевненості у прийнятті рішень, проведення терапії психотравмуючого стану сім’ї, надання допомоги у формуванні нових життєвих перспектив на майбутнє;
 • групові та індивідуальні консультування батьків з проблем налагодження стосунків з дітьми, взаємин між членами родини, що допоможе покращити стиль виховання та психологічний клімат сім’ї;
 • консультування вагітних жінок та сімейних пар, які очікують народження дитини;
 • індивідуальні та групові заняття у “Школі відповідального батьківства”.

Діагностично-корекційна робота передбачає індивідуальну і групову психодіагностику, психокорекцію та тренінгові заняття. В центрі Ви можете пройти цикл тренінгових занять по підготовці до партнерських пологів:

 • особливості перебігу вагітності і пологів;
 • особливості психології вагітних;
 • як підготуватись до природніх і безболісних партнерських пологів;
 • гімнастичні і дихальні вправи, елементи релаксації, музикотерапія;
 • післяпологове фізичне і психологічне відновлення;
 • про грудне вигодовування та догляд за малюком.

Просвітницька робота спрямована на проведення профілактично-освітньої роботи з учнями, студентами, працюючою молоддю з питань етики і психології сімейного життя, профілактики непланованої вагітності і захворювань, що передаються статевим шляхом, негативних явищ в молодіжному середовищі, алкоголізму, наркоманії, тютюнопаління.

Обласний центр планування сім’ї та репродукції людини є партнером Центру практичної психології сім’ї “Любисток” у виконанні проектів, підтриманих міжнародними донорським організаціями. Зокрема, реалізовано наступні проекти:

 • “Турбота громадськості про сім’ї з особливими потребами” за підтримки Інституту сталих спільнот та Агентства США з міжнародного розвитку;
 • “Рівні права – рівні можливості: подолання стереотипу меншовартості жінок у сім’ях, в яких виховуються діти-інваліди” за підтримки представництва Європейської комісії в Україні;
 • “Вибери здорове майбутнє сьогодні” за підтримки представництва Європейської комісії в Україні;
 • “Школа дорослого життя” за підтримки представництва Світового банку в Україні;
 • “Крок за кроком до зміцнення репродуктивного здоров’я чоловіків” за підтримки Фонду народонаселення ООН;
 • “Виховання культури гендерної рівності” за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

Круглий стіл, присвячений початку реалізації проекту “Крок за кроком до зміцнення репродуктивного здоров’я чоловіків”

Учасники тренінгу “Виховання культури гендерної рівності”

Увага!
Запис на прийом в обласну консультативну поліклініку можливий за телефонами (0332) 25-40-90 (поліклініка) і 25-62-51 (реєстратура), в обласний центр планування сім'ї і репродукції людини за телефоном 25-41-08.

Гаряча лінія обласного управління охорони здоров'я:
72-48-36

Гаряча лінія МОЗ України:
0-800-801-333

Реформа охорони здоров'я
(дайджест змін)
Наша адреса
43024 Україна, м. Луцьк,
пр. Відродження, 30

Тел.: (38)-0332-256171
Тел/факс: (38)-0332-712851
E-mail: vodtmo2@gmail.com
Інтерактивна супутникова карта місця розташування ВОДТМО
Інтерактивна супутникова карта місця розташування ВОДТМО

Віртуальний 3D тур