КП "Волинське обласне територіальне медичне об'єднання захисту материнства і дитинства" Волинської обласної ради
КП "Волинське обласне територіальне медичне об'єднання захисту материнства і дитинства" Волинської обласної ради

«Ранні пташечки» – шлях від народження до відділення катамнестичного спостереження

Передчасно народжені діти становлять значну частину пацієнтів, що отримують фахову допомогу ІІІ рівня в умовах відділень для новонароджених та недоношених і анестезіологічних відділень  Волинської обласної дитячої клінічної лікарні та перинатального центру. З вересня поточного року заклади працюють в новоствореному Волинському обласному територіальному медичному об’єднанні захисту материнства та дитинства, де забезпечена організація високоспеціалізованої медичної допомоги ІІ рівня та  повного, комплексного, раціонального, ефективного і якісного спостереження (катамнезу) за дітьми раннього віку. Тут спільними зусиллями медиків перинатального центру і дитячої лікарні лікуються хворі новонароджені і також  малюки, що з’явились на світ раніше очікуваного терміну – «ранні пташечки».

Шлях недоношеної дитини розпочинається з операційної, адже саме там найчастіше такі малюки з’являються на світ. Бригада медиків на чолі з завідувачкою відділення інтенсивної терапії новонароджених Тетяною Матевою наочно продемонструвала, як рятують недоношене немовля одразу після народження.

Після первинної кардіо-респіраторної стабілізації, хворого перекладають у транспортний кювез і транспортують у відділення інтенсивної терапії новонароджених, де продовжується інтенсивна терапія, далі стаціонарне лікування у відділенні недоношених і  катамнестичне спостереження. Тут батьки недоношених діток можуть отримати консультацію педіатра, невролога, психолога, логопеда, фізичного терапевта, спеціаліста з масажу та ЛФК та інших вузьких спеціалістів, а також поради щодо грудного вигодовування, введення першого прикорму, графіка вакцинації, особливостей догляду за малюком, здорової психологічної атмосфери в сім’ї.

Саме Дню недоношених в колишньому адміністративному на першому поверсі обласної дитячої консультативної поліклініки було приурочено відкриття оновленого відділення катамнестичного спостереження за дітьми раннього віку.

У гості до медиків завітали митрополит Луцький та Волинський Михаїл, священники Свято-Троїцького кафедрального собору, заступниця керуючого справами, керівниця відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату Волинської обласної ради Мирослава Якимчук, заступниця голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Катерина Шкльода, голова дитячої місії Україна Людмила Лонюк. Гостями також були сім’ї, дітки яких народилися передчасно.

Генеральний директор новоствореного об’єднання Ірина Горавська переконана, що  спільна  команда, спеціалісти та нові методики творять  можливість надавати допомогу цим крихіткам  більш якісно. Після того як вони пройдуть цей непростий шлях –  буде більше здорових діток, менше інвалідів, більше задоволених щасливих батьків. Вони всі стають нам рідними.

У гості до рятівників із тортом з промовистим написом «Дякуємо за життя» завітала родина Катерини та Сергія Мазнюків із села Липне Ківерцівського району. Торік 18 листопада, на 28-му тижні вагітності у них народилася двійня – синочок  та донечка. З народження вони відвідують наше катамнестичне відділення, ми допомагаємо їм рости й розвиватися –  розповідає завідувачка Людмила Міліщук. Батьки вдячні медикам за порятунок і допомогу в нелегкому шляху до здоров’я .

На завершення присутні випустили в небо символічні фіолетові та білі кульки із побажаннями здоров’я та щастя кожному з малюків, які дуже поспішали побачити світ.Будь ласка, дайте відповідь на ці питання:

Опитування
Хто Ви?
Вагітна, роділля, породілля
Родичі вагітної роділлі, породіллі
Батьки (рідня) хворої дитини
Інше


Подивитись результати

Опитування
Ваша оцінка отриманих медичних послуг:
Відмінно
Добре
Задовільно
Погано


Подивитись результати


Увага!
ТЕЛЕФОНИ

Обласна дитяча лікарня:
Консультативна поліклініка - 067-676-4963 або 095-360-9552.
Відділення катамнестичного спостереження - 068-385-6176.
Цілодобовий травмпункт - (0332) 28-22-77.
Приймальне відділення - (0332) 28-22-76.
Променева діагностика (КТ, Rg) - 098-512-10-36, 099-543-14-32.

Перинатальний центр:
Поліклінічне відділення - (0332) 28-22-13, (0332) 28-22-14, 095-497-2422 або 097-028-1070.
Акушерське, гінекологічне приймальне - (0332) 28-22-27.

Санаторій для дітей з батьками "Дачний"
(265) 97-605.

Обласне управління охорони здоров'я:
Гаряча лінія - (0332) 72-48-36

НСЗУ:
Інформаційно-довідкова служба - 16-77

МОЗ України:
Контакт-центр Covid-19 - 0-800-602-019
Гаряча лінія - 0-800-505-201
Актуальна інформація МОЗ (відеоролики)

Наша адреса
43008 Україна, м. Луцьк,
вул. Загородня, 20

Тел.: (38)-0332-282207
E-mail: motherchild.volyn@gmail.com