Волинське обласне дитяче територіальне медичне об'єднання
  

Розвиток дитячої урологічної хірургії – в числі пріоритетів обласної дитячої клінічної лікарні

У 2019 році лікар-хірург дитячий В’ячеслав Дидюк перебував на річному стажуванні в CHRU Nancy Hopital d’enfants – університетській дитячій клініці у місті Нансі (Франція). Це стажування стало можливим завдяки знанню французької мови і перемозі у конкурсі програми DFMSA на здобуття французького спеціалізованого диплому з медицини для лікарів-спеціалістів з метою навчання у французькому університеті та підвищення кваліфікаційного рівня. За рік перебування проасистував та виконав самостійно 245 оперативних втручань, як відкритих (класичних), так і малоінвазивних (лапароскопічних, торакоскопічних та із використанням робота Да Вінчі). В кінці стажування успішно захистив наукову роботу, по якій буде опублікована стаття у європейському журналі з дитячої хірургії.

У планах на майбутнє була тісна співпраця з французькими колегами для подальшого удосконалення хірургічної та урологічної допомоги на Волині, впровадження освоєних методик в практику дитячої хірургії Волинської області.

Ці плани втілені в життя завдяки робочому візиту 3-7 лютого 2020 року на Волинь в обласну дитячу клініку професора із Франції Жана Луі Лемеля, завідуючого відділенням дитячої хірургії та урології університетської клініки Нансі, професора з дитячої хірургії Університету Лотарингії. Дні візиту пройшли надзвичайно насичено – були проконсультовані з УЗ обстеженням 14 хворих та прооперовано 4 дітей із складною патологією: атрезією ануса, кістою селезінки, норицею сечоводу після попередніх оперативних втручань та складною патологією сечового міхура. При цьому застосовувались лапароскопічні малоінвазивні втручання в тому числі із застосуванням цистоскопа та встановленням цистостоми як етапу для наступного проведення аугментації (збільшення об’єму) сечового міхура. Всі ці хворі із важкою інвалідизуючою патологією (вродженими вадами розвитку) отримали можливість бути проконсультованими відомим французьким дитячим спеціалістом. Окреслено плани на подальший розвиток зв’язків.

Увага!
Запис на прийом в обласну консультативну поліклініку можливий за телефонами (0332) 25-40-90 (поліклініка) і 25-62-51 (реєстратура).

Гаряча лінія обласного управління охорони здоров'я:
72-48-36

Гаряча лінія МОЗ України:
0-800-801-333

Реформа охорони здоров'я
(дайджест змін)
Наша адреса
43024 Україна, м. Луцьк,
пр. Відродження, 30

Тел.: (38)-0332-256171
Тел/факс: (38)-0332-712851
E-mail: vodtmo2@gmail.com
Інтерактивна супутникова карта місця розташування ВОДТМО
Інтерактивна супутникова карта місця розташування ВОДТМО

Віртуальний 3D тур