Волинське обласне дитяче територіальне медичне об'єднання
  

Профілактику грипу розпочато

Щорічно епідемічний сезон з грипу триває орієнтовно з жовтня по березень-квітень. У цей період є найбільший ризик заразитися небезпечним недугом. Грип – це висококонтагіозне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Джерелом інфекції при грипі є хвора людина. Особливо заразна інфікована людина при грипі в розпал хвороби, в гарячковому стані. Період зараження продовжується в середньому 4-7 днів. Передача інфекції відбувається головним чином повітряно-крапельним шляхом. Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

У ВООЗ уже знають, яких штамів нам слід чекати – цього року їх передбачається чотири: “Канзас” (А/H3N2), “Брісбен” (А/Н1N1), “Колорадо” (належить до гілки B/Victoria) і “Пхукет” (належить до гілки  B/Yamagata). Серед особливостей цього епідсезону – є те, що у групі ризику цього разу молоді люди.

За прогнозами епідеміологів, упродовж наступного сезону на грип та ГРВІ в Україні перехворіє від 4,8 до 6,7 мільйонів людей, а найвищі хвилі підйому захворюваності традиційно очікуються у грудні та наприкінці січня-початку лютого 2020 року.

Враховуючи зазначене вище, лікарі-інтерни КП ВОДТМО зініціювали та провели щеплення вакциною від грипу, яка є у вільному продажі в аптечній мережі міста.

Профілактику грипу розпочато
Профілактику грипу розпочато
Профілактику грипу розпочато
Профілактику грипу розпочато

Хоча найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу ‒ щорічна вакцинація, деякі прості правила допоможуть уникнути хвороби.

 • «Захворів – сиди вдома»;
  Візьміть лікарняний. Грип швидко передається, тому так званий «трудовий героїзм» (коли ви хворі йдете на роботу) лише сприятиме поширенню інфекції.
 • Уникайте близького контакту з хворим;
  Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.
 • Прикривайте ніс та рот;
  Під час кашлю та чихання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою рот та ніс – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
 • Мийте руки;
  Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
 • Намагайтеся не торкатися обличчя;
  На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.
 • Провітрюйте та дезінфікуйте приміщення;
  Регулярно провітрюйте приміщення, ретельно очищайте та дезінфікуйте поверхні, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
 • Привчіть себе до корисних звичок.
  Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.